JAK DO NAS TRAFIĆ

1 ul. Olsztyńska 14d, 11-001 Dywity k/Olsztyna 
2 Tel.: +48 (89) 511-91-00, Tel.: +48 (89) 512-08-77 

Jeśli nadal masz problemy, skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość e-mail  korkuc [ @ ] onet.pl .

GODZINY OTWARCIA

Pn - Pt  8:00 - 17:00
Sob. - 8:00 - 13:00
Niedziela nieczynne!

Utylizacja pojazdów

W dzisiejszych czasach gdzie wysoko rozwinięte gospodarki światowe wytwarzają miliardy ton odpadów nie sprowadza się tylko do ich składowania i utylizacji. Oszczędzając zasoby naturalne naszej planety wdrażamy systemy odzysku materiałów do ponownego wykorzystania ich w przemyśle.

Obecnie recykling zmusza producentów do planowania produkcji z uwzględnieniem powtórnego wykorzystania materiałów odpadowych. Już na deska kreślarskich inżynierowie i projektanci stają przed zadaniem ochrony środowiska.

Dzisiaj gospodarka światowa stoi przed wyzwaniem jakie stawia jej społeczeństwo. Obecnie problem zanieczyszczeń przyjmuje się z coraz większą powagą, co skutkuje wprowadzaniem nowych ustaw i dyrektyw Wspólnot Europejskich.

Firma nasz posiada stosowne uprawnienia zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Wystawiamy dokumenty umożliwiające wycofanie pojazdu z rejestru.

Pozostawiony pojazd stwarza duże zagrożenie dla środowiska zawiera, bowiem metale, oleje, płyny, kwasy, elektronikę, szkło, tworzywa sztuczne i inne substancje szkodliwe. Posiadając odpowiednią wiedzę oraz możliwości techniczne zapewniamy zgodne z prawem ochrony środowiska postępowanie z odpadami. Współpracujemy z firmami zajmującymi się przetwarzaniem materiałów odpadowych oraz utylizacją substancji szkodliwych dla środowiska.

Dyrektywy Wspólnot Europejskich przewidują, że od 2006 r. na wysypiska powinno trafić nie więcej niż 15% masy wyprodukowanego samochodu. Po roku 2015 maksymalny wskaźnik masy ma nie przekraczać pięciu procent. Pozostałe materiały powinny być poddane procesowi recyklingu pod kątem ich ponownego użycia.

Firma AUTO-CZĘŚCI Zbigniew Korkuć  jest legalnie funkcjonującą Stacją Demontażu Pojazdów, działającą na podstawie Decyzji Wojewody Warmińsko Mazurskiego (znak decyzji ŚR.I.6620/74/05 nr. wpisu N/10).

 

DO GÓRY